Yhteystiedot

FOCUSPLAN OY
Pitkämäenkatu 6
20250 Turku, Finland
Puh. +010 424 0400

Y-tunnus 0723907-3
focusplan.fi

IHMISET

Uskollinen ja ammattitaitoinen henkilöstömme yhdessä nykyaikaisten suunnitteluohjelmistojen ja -laitteiden kanssa takaavat työn korkean tuottavuuden. Käytössämme onkin markkinoiden tehokkaimmat työvälineet alasta riippumatta.

Vesa Ranta

CEO
Head of Process Engineering
vesa.ranta@focusplan.fi
+358 400 783 329

Joni Heino

SVP
Head of Engineering
joni.heino@focusplan.fi
+358 40 7283 584

Kyösti Meriläinen

COB
Head of Mechanical Engineering
kyosti.merilainen@focusplan.fi
+358 40 5207 784

Jari Komulainen

Mekaniikkasuunnittelu
jari.komulainen@focusplan.fi
+358 50 5357 250

Janne Mattila

Tehdassuunnittelu
Ryhmäpäällikkö
janne.mattila@focusplan.fi
+358 40 5768 677

Martti Puikkonen

Tehdassuunnittelu
martti.puikkonen@focusplan.fi
+358 40 8453 579

Jani Aarnio

Mekaniikkasuunnittelu
jani.aarnio@focusplan.fi
+358 44 3423 770

Kari Laine

Tehdassuunnittelu
kari.laine@focusplan.fi
+358 50 3045 078

Janne Närvä

Sähkö ja automaatio
janne.narva@focusplan.fi
+358 40 7335 387

Kalevi Virtanen

Sähkö ja automaatio
kalevi.virtanen@focusplan.fi
+358 50 4355 240

Liisa Helesvirta

Toimistopäällikkö
liisa.helesvirta@focusplan.fi
+358 50 3045 133

Arto Haapanen

Mekaaninen ja prosessisuunnittelu
Projektipäällikkö
arto.haapanen@focusplan.fi

Tapani Eeva

Tehdassuunnittelu
Ryhmäpäällikkö
tapani.eeva@focusplan.fi
+358 400 414 605

Juha Kujala

Tehdassuunnittelu
juha.kujala@focusplan.fi
+358 44 3423 769

Esa Helenius

Sähkö ja automaatio
Osastopäällikkö
esa.helenius@focusplan.fi
+358 40 5840 881

Petri Kimari

Tehdassuunnittelu
petri.kimari@focusplan.fi
+358 40 7053 871

Jussi Rajahalme

Tehdassuunnittelu
jussi.rajahalme@focusplan.fi
focusplan

Jani Järvinen

Tehdassuunnittelu
jani.jarvinen@focusplan.fi

Kimmo Pohjalainen

Tehdaspalvelu
kimmo.pohjalainen@focusplan.fi
+358 44 3423 808

Petteri Niemi

Tehdassuunnittelu
petteri.niemi@focusplan.fi
focusplan

Roni Mäkelä

Mekaniikka- ja prosessisuunnittelu
roni.makela@focusplan.fi

Daniel Peltonen

Tehdassuunnittelu
daniel.peltonen@focusplan.fi

Johannes Alanen

Tehdassuunnittelu
Tekninen laskenta ja simulointi
johannes.alanen@focusplan.fi

Heikki Wendelin

Unity
Visualisointi ja sisällöntuotanto
heikki.wendelin@focusplan.fi

Elias Meriläinen

Tehdassuunnittelu
elias.merilainen@focusplan.fi