IHMISET

Uskollinen ja ammattitaitoinen henkilöstömme yhdessä nykyaikaisten suunnitteluohjelmistojen ja -laitteiden kanssa takaavat työn korkean tuottavuuden. Käytössämme onkin markkinoiden tehokkaimmat työvälineet alasta riippumatta.

Vesa Ranta

CEO

Head of Process Engineering

vesa.ranta@focusplan.fi

+358 400 783 329

Janne Mattila

Tehdassuunnittelu

Ryhmäpäällikkö

janne.mattila@focusplan.fi

+358 40 5768 677

Janne Närvä

Sähkö ja automaatio

janne.narva@focusplan.fi

+358 40 7335 387

Tapani Eeva

Tehdassuunnittelu

Ryhmäpäällikkö

tapani.eeva@focusplan.fi

+358 400 414 605

Kari Kauppi

LVI- ja laitossuunnittelu

kari.kauppi@focusplan.fi

+358 40 5367 998

Petteri Niemi

Tehdassuunnittelu

petteri.niemi@focusplan.fi

Heikki Wendelin

Unity

Visualisointi ja sisällöntuotanto

heikki.wendelin@focusplan.fi

Joni Heino

SVP

Head of Engineering

joni.heino@focusplan.fi

+358 40 7283 584

Martti Puikkonen

Tehdassuunnittelu

martti.puikkonen@focusplan.fi

+358 40 8453 579

Antti Virolainen

Tehdassuunnittelu

antti.virolainen@focusplan.fi

+358 44 3423 687

Kalevi Virtanen

Sähkö ja automaatio

kalevi.virtanen@focusplan.fi

+358 50 4355 240

Juha Kujala

Tehdassuunnittelu

juha.kujala@focusplan.fi

+358 44 3423 769

Jussi Rajahalme

Tehdassuunnittelu

jussi.rajahalme@focusplan.fi

Roni Mäkelä

Mekaniikka- ja prosessisuunnittelu

roni.makela@focusplan.fi

Kyösti Meriläinen

COB

Head of Mechanical Engineering

kyosti.merilainen@focusplan.fi

+358 40 5207 784

Jani Aarnio

Mekaniikkasuunnittelu

jani.aarnio@focusplan.fi

+358 44 3423 770

Liisa Helesvirta

Toimistosihteeri

liisa.helesvirta@focusplan.fi

+358 50 3045 133

Esa Helenius

Sähkö ja automaatio

Osastopäällikkö

esa.helenius@focusplan.fi

+358 40 5840 881

Jani Järvinen

Tehdassuunnittelu

jani.jarvinen@focusplan.fi

Daniel Peltonen

Tehdassuunnittelu

daniel.peltonen@focusplan.fi

Elias Meriläinen

Tehdassuunnittelu

elias.merilainen@focusplan.fi

+358 44 5880 971

Jari Komulainen

Mekaniikkasuunnittelu

jari.komulainen@focusplan.fi

+358 50 5357 250

Kari Laine

Tehdassuunnittelu

kari.laine@focusplan.fi

+358 50 3045 078

Arto Haapanen

Mekaaninen ja prosessisuunnittelu

Projektipäällikkö

arto.haapanen@focusplan.fi

Petri Kimari

Tehdassuunnittelu

petri.kimari@focusplan.fi

+358 40 7053 871

Kimmo Pohjalainen

Tehdaspalvelu

kimmo.pohjalainen@focusplan.fi

+358 44 3423 808

Johannes Alanen

Tehdassuunnittelu

Tekninen laskenta ja simulointi

johannes.alanen@focusplan.fi

Rölli

Bisnesvainu